Jak se mluví na vojně a jak se hraje na vojně

VOJENSKÁ ZÁBAVA

UDĚLEJ MI BANÁNA - povel mazáka. Mladý voják musí vylézt na strom a na nejvyšší větvi se pověsí dolu za ruce a čeká. A čeká ..... . Až uzraje tak spadne. Důležité! Visící voják musí být oblečen ve žlutém vojenském pyžamu a při dopadu na zem musí pyžamu roztrhnout. Přezrálý banán přece taky pukne.

HRANÍ V KOSTKY - oblíbená činnost mazáků v době osobního volna. Pravidla: to se vezme zamčená plechová skřínka z pokoje. Nejčastěji se zvolí ta od vzpurného klofáka. Ta mívá pravidelný krychlový tvar a všechno v ní je vždy perfektně klofácky srovnané. Na ní se namalují puntíky (vhodné je leštidlo na kanady) jako na normální hrací kostce. A může se začít hrát. Hra končí když přijde klofák a diví se že nemá skříňku na svém místě. Později ji najde na buzerplace. Nebo končí ulomením zámku a vysypáním obsahu po chodbě. Obsah se potom nakope pod skříňky na chodbách. V lepším případě hra končí únavou mazáků a vrácením skříňky na původní místo. Klofák po otevření musí předvést jakou má radost z toho, že má jenom šíleně rozházený obsah.

BRATISLAVSKÝ HRAD - Vojenská skříňka, kde je uložena většina vojákových věcí. Skříňka je asi dva metry vysoký hranol s podstavou asi 75 na 75 cm. Stojí na čtyřech kovových nohách, vysokých asi 15 cm. Abychom docílili vizualizaci Bratislavského hradu je potřebné otočit ji vzhůru nohama Veškerý obsah skříňky se přemění v chaos. Mladí vojáci poté mívají radost.

METRO - mladí vojáci si vždy z vlastní vůle hrají na vagónky metra na zemi v ložnici. Pravidla: Plazí se po zemi a mezi každou postelí musí vylézt, postavit se a sdělit hlášení v jaké stanici se vlak nachází. Pokud si pořadí stanic splete musí jít na začátek a hru opakovat. Diváky v této hře jsou mazáci. Hra končí nezájmem ze strany diváků.

KOSMONAUT - Mladý voják si vleze dobrovolně do své plechové sříňky. Potom se zamčená skříňka vyhodí z okna a hraje si na kosmonauta v raketě.

JUKEBOX - Mladý voják si vleze dobrovolně do své plechové sříňky. Poté se do skříně vhodí mince. Automat bere i neplatné pětníky a desetníky a taky hraje. Jukebox je tak vymakaný, že umí zahrát úplně všechno.

POMOC ZDRAVOTNICTVÍ - Odběr krve - Mladý voják je uhozen do nosu určenou zdravotní sestrou. Pokud sestru nechce (on je to častokrát zdravotní bratr), může se uhodit sám, třeba plochým dnem od ešusu. Po spuštění krve musí tekutinu zachytávat do ešusu. Až má nadojeno dost dostane jako odměnu za odběr možnost napít se z ešusu.

JÍZDA VLAKEM DO CIVILU Zobáci s větvemi a menšími stromky běhají před oknem (přízemí) vždy jen jedním směrem a simulují tak ubíhající krajinu přes okno vlaku. Navozují starším vojákům radostný pocit jízdy vlakem při odchodu do civilu. Provádí se 14 dní před civilem denně, aby si mazáci zvykli a neutrpěli při propuštění z vojny šok.


SATELIT - Mladý vzpurný voják dostává odměny! Při přesunu jednotky v pochodovém tvaru (zástup až čtyřstup) musí vzpurňák obíhat kolem jednotky za nepřetržitého dopředného pohybu. Trest se ještě vylepšuje povelem k poklusu. Jednotka tedy kluše vpřed a myš ji musí neustále kolem dokola obíhat a zároveň se pohybovat vpřed. Docela velmi namáhavé a ponižující. Těžký život vzpurňáka.

ŠNEK - hra, která je, bizarně propracovaná. Každý voják má u postele skříňku na osobní věci, také se jí honosně říká noční stolek. Je to krychle o hraně asi 80 cm. Mladý voják si vezme mokrý hadr, uchopí ho do rukou, lehne si na chodbu na břicho, mazáci mu na záda postaví noční stolek a voják se musí plazit po chodbě s tím, že díky mokrému hadru za sebou zanechává mokrou stopu a se skříňkou na zádech připomíná hlemýždě (šneka). Myslíte si, že by se tento voják dokázal schovat do domečku, kdyby mu hrozilo nebezpečí ?

ZÁVODY MOTOREK - mladí vojáci si vždy z vlastní vůle hrajou na motocyklové závody. Pravidla: Voják je oblečen v závodnické kombinéze (můžou posloužit i vojenské montérky nebo pyžamo) vezme si blembák na hlavu a do rukou uchopí řídítka (pokud nejsou tak musí použít své ramínko). Připraví se na start a začnou napodobovat zvuky motoru (asi takhle: brm, brrrrm, brrrrrrmrrrrrrmbrrrm). Roli startéra zase musí zastoupit mazáci. Odstartováním vojáci začnou jezdit po určené trase za zvuků motorů a hlasitého pokřikování diváků (pro změnu jsou diváci zase mazáci) soutěží o první umístění. Cíl v této soutěži není přesně určen. Končí se až na povel diváků, kteří už nemají o motorky zájem a tak se začnou hrát další hry.

DO TANKU V TANK - mladí vojáci si vždy z vlastní vůle hrajou na tankodrom. Pravidla: Mladý voják se postaví před své bidlo tak, aby měl užší část postele před sebou. Vzdálenost bidla je na upažení. Na povel staršího vojáka musí v časovém limitu prolézt klofák mezi šprinclemi v posteli. Vzdálenost těchto tyčí je zhruba 30 cm (odpovídají průměru vchodu do tanku) a tak tlustí mají velké problémy. Je sranda, když se tam voják šprajcne a nemůže se dostat ven. Po prolezení musí na bidle vlézt ještě do spacáku. Položit se na břicho a spacák celý zazipovat. Nakonec připaží a tím je konec hry pokud toto všechno stihne celá ložnice najednou a to do 10 sekund. Jestliže se kdokoliv opozdí a nestihne limit pak se celá hra opakuje.

DISKOTÉKA - mladí vojáci simulují diskotéku. Tančí spolu na parketu. Na rychlé písničky i ploužáky. Dle přání diváků (zase starší vojáci) si část kloftonů musí vzít minisukně, silonky, kalhotky, podprsenky, musí se nalíčit, pokud mají menstruaci použijí tampony či vložky aby měli pocit bezpečí a tak ..... . Pro zábavu diváků se může dělat striptýz.

POHÁDKY - mladí vojáci vyprávějí před spaním starým psům pohádky na dobrou noc. Fantazii se meze nekladou a tedy není nezbytné se držet témat skutečných pohádek. Často jsou požadovány pohádky s erotickým nádechem.

Napište na adresu voj. Virtual George a všem předem dík.