Smysl a nesmysl vojny

SMYSL ČI SPÍŠ NESMYSL VOJENSKÉ SLUŽBY


Často jsem přemýšlel o tom co mi dá a dala vojenská služba do života. Dospěl jsem k názoru, že hovno. Teda naučil jsem se tam dobře zajebávat. Tuto činnost provozuje většina vojáků základní služby. Činnost je to vskutku bohulibá. Snažení které při tom vyvíjíte se dá nazvat takto: Ať všichni vidí že mne nevidí." Zajebávání jsem za jeden rok ovládnul celkem dobře. Myslím, že bych z toho mohl i úspěšně maturovat. Naopak snažení gum (resp. vojáků z povolání) je nachytat Vás na švestkách.
Jednou naše činnost spočívala v přemístění odpadu z humusky (plocha na které se skladuje odpad) do připraveného kontejneru. Bylo léto a na humusce nesnesitelný smrad. Milióny much a dalšího hmyzu poskytovaly pracujícím mladým vojákům při odklízení příjemné ovívání jejich křídly a také vtipnou zábavu. Když se klofák oháněl po hmyzu většinou majznul lopatou po palici souseda ........ a my staří jsme si zvolili těžký úkol. Hlídat klofáky (jsou vojáci čerstvě nastoupivší na vojnu) a starat se o řádné odvedení zadané práce. Pro nás to byla móóóóóóc těžká práce. No představte si. Horko okolo 32 stupňů C. Vy jste do půlky těla, sedíte na trávě a opalujete se. Teda dohlížíte na splnění úkolu. Fouká na vás čerstvý vánek z nedaleké louky a vy se musíte dívat jak kloftoni dobře pracují. Už jen ten pohled Vás unaví natolik, že je velký problém se zvednout a donést si pití. Proto je vždy v pravidelných intervalech vysílán jeden z mladých vojáků na saharu (bohulibá činnost při níž musí vyslaný voják, tzv. saharamen, sehnat v určeném časovém limitu chutné a lahodné pití). Splnění úkolu je odměněno 5-ti minutovou rauchpauzou pro mazáky od náročného opalování.  Saharamen se může potom občas podívat při práci s lopatou jak se nám daří a zda pití chutná. Nesplnění je zase odměněno dárkem z kapsy klofáka do kapsy stašího vojáka (většinou krabička cigaret pro každého z dohlížejících nebo lahvinka něčeho tvrdšího).
A pak to přiskákalo. Nebylo to TO. Byla to guma, která se šla podívat jak se práce daří. Okamžitě nastala výměna stráží. Mladí na příkaz dostaly chvilku odpočinku a my staří se opřeli o lopaty. Přicházivší důstojník už z dálky křičel ostrým vojenským hlasem. "Do prdele, co se flákáte! Do 10 minut musí být všechno naloženo." My staří jsme nenápadně prohodily něco v tom smyslu, že takto se flákaj od té doby co jsou tady a nikomu se nechce, kromě nás pracovat. A bylo vystaráno. My jsme za odměnu dostali průběžku a klofáci dostali každý 14 dní BEZ. (BEZ - tím se rozumí 14 dnů bez vycházek s permanentním pobytem v kasínu).
Tím se zabily dvě mouchy jednou ranou. My máme zajištěnou sílu pro výkon našich požadavků v kasínu a také se všichni mazáci zase dostali domů.


Napište na adresu voj. Virtual George a všem předem dík.