JAK VOJEBÁVAT

Vojebávání je výraz z vojenského prostředí značící činnost vojáka při které vypadá že moc pracuje a nestihne nic jiného. Přitom nedělá vůbec nic. Zde Vám přináším několik dobrých nápadů a fint.

Pracovně-hospodářský den (PHD) - máš uklízet na buzerplace listí. Vem si k ruce několik klofáků. Oni nafasují košťata, lopaty a kolečko. Na tebe už nezbude nářadí a tak musíš dohlížet na úklid.

Úklid na rotě - doporučuji odpočinek na bidle. On to někdo udělá. Jen si zaúkoluj klofáky, aby tě vzbudily až půjde nějaká guma.

Odvoz popelnice na humusku - vem si k ruce dva mladé vojáky. Každý uchopí popelnici za jedno ucho a poklusem musí dopravit tuto popelnici do cíle. Až se budou vracet odměň je tím, že ti smějí připálit cigaretu svým zapalovačem.

Noční poplachy - při poplachu se musí sbalit velká polní. Jestliže máš 100% jistotu, že jde pouze o planý poplach, pak jsi v pohodě. Pomalinku vstaň a s přehledem se oblékni. Na všechno máš 15 minut. Do báglu nacpi spacák a zaručuju že budeš mít největší a nejlehčí plnou polní ze všech. Eventuálně, aby jsi udělal dojem tak přibal čutoru, kastrol a bagr. Když jde o ostrý poplach po kterém okamžitě odjíždíte s celým praporem na cvičiště na 14 dní tak potom jsi pěkně v prdeli. Na to ti pak pomůže pouze vychovaný klofák, který bez odmlouvání vše potřebné dodá. Pokud je svině tak to napráší gumě a máš vězení jisté.

Image vzorného vojáka - vytvoříš si tím, že budeš lepší organizátor mladých vojáků než náčelník. Líp budeš hlídat práci vojáků. Výsledky si musíš samozřejmě přivlastnit. Pak jsou opušťáky zaručený.

Máš průser? - Jesliže máš průsery při kterých tě přímo nechytí pak máš šanci to navlíknout na klofa a opušťák máš zaručený taky. Ovšem dej si pozor. Když udělá to samý on, tak se z toho už nevyvlíkneš.

Pro všechny - prosím všechny vojáky, bývalé i současné, o praktiky které mají vyzkoušené a poslali je k zveřejnění na tomto serveru. Adresa je uvedená dole na stránce nebo v levém navigačním okně. Vaše zkušenosti se budou určitě hodit dalším.


JAK SE ZAJEBAT

Opakované poplachy - po několikátém poplachu za sebou toho má každý plné zuby a tak doporučuji tento trik. Při vyhlášení poplachu si počkej abys zůstal na ložnici jako poslední a pak se přesuň z postele na podlahu pod postel. Lehni si a dej si dvacet. Proč pod postel? Po nástupu na buzeráku totiž většinou nějaká guma prochází ložnice. Na posteli bys byl dobře vidět. Ve zmatku který panuje na chodbách a potom na buzerplace tě v pohodě přehlídnou že chybíš. Pojisti se aby klofák nebo kamarád při zjišťování přítomnosti na buzerplace zařval "ZDE".  Při opakovaném poplachu se ale nestává, že by se zjišťovala přítomnost. Přeci se musí ušetřit čas, aby se stihl další poplach.

Na hajzlíku - mám tady dobrý tip pro klofáky (bohužel jsem jím byl taky). Pokud musíš zůstat v kasínu z jakékoliv příčiny pak je bezvadný se zajebat na hajzlu. V pohodě si zakouříš, přečteš si v klidu noviny aniž bys musel četbu přerušovat posluhami mazákům. Docela se tam dá pohodlně sedět a s velkou pravděpodobností tě tam nenajdou a kdyby náhodou tak se můžeš vymluvit na střevní potíže a máš klid. Já se tam naučil několik lekcí němčiny.

Jak se zašít při parkovém dni - pokud jste odsouzeni strávit den údržbou techniky, které se ve většině případů stejně nedá moc udržovat při životě, osvědčil se tento postup. Základem je si vzít tranzistorák se sluchátkem (jen jedním do ucha). Ten se ostatně hodí vždy, když se na něco čeká, t.j. neustále. Pak si stačí vybrat vozidlo (nejlépe pancéřované), které má přístup do motoru seshora. Pak už stačí vzít nějaké nářadí (nejlépe kladivo, klíče a hadr) a vlézt dovnitř. Většinou je tam dost místa. Pak stačí si najít pohodlné místo, pustit si rádio a užívat si. Případné kontroly se samozřejmě nebudou chtít ušpinit, a tak se nanejvýš podívají dovnitř dveřmi, ale na techniku nelezou. Pokud by je to napadlo, stačí začít bouchat kladivem do pancíře s tím, že se odstrańuje zaolejované bahno. Rovněž je možno vytírat hadrem "olej pod motorem". Případného sluchátka si nikdo nevšimne, pokud má vhodnou barvu. Tento systém jsem osobně vypiloval, takže za něj ručím. Nutno však přizpůsobit místním zvyklostem. Autor: KAREL

Všeobecná rada - nejlepší je v době osobního volna zalézt kamkoliv kde jsi z dosahu mazáků.

Pro všechny - prosím všechny vojáky, bývalé i současné, o praktiky které mají vyzkoušené a poslali je k zveřejnění na tomto serveru. Adresa je uvedená dole na stránce nebo v levém navigačním okně. Vaše zkušenosti se budou určitě hodit dalším.

JAK NA OPUŠŤÁKY

Někdo to má lehčí - tím mluvím o mojí službě. Zajistil jsem si (zaškrábal jsem) po třech měsících obdenek (celodenní 24-hodinové služby ob den) práci v tiskárně. Tomu ovšem přispěla skutečnost, že jsem tiskař z povolání. A v ten moment jsem měl vystaráno. Velitel roty pořeboval vytisknout formuláře a všelijaké knihy o které žádal ve skladu, ale dodací lhůta byla snad půl roku. Já jsem mu je udělal za dva dny. On slintal blahem a já měl jisté tři opušťáky. Na rotě chyběl papír na běžné kancelářské práce a já měl další opušťák. Velitel roty potřeboval vizitky a já měl další opušťák. Později se o mých službách dozvěděl velitel pluku a já měl do konce vojny další spousty opušťáků. Velitel tiskárny byl také fér a za mé služby mi psal opušťáky na víkendy které nebyly pokryté od velitele roty. Tak takhle se to dělá.


Napište na adresu voj. Virtual George a všem předem dík.